Sunon KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
KDE1207PTV1.13.MS.A.GN picture photo
Mfg. Part Number
KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
Brief Description
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1207PTV1.13.MS.A.GN.pdf
Availability of KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
QUANTITY
KDE1207PTV1.13.MS.A.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
Internal Part NumberEIS-KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
PCN Obsolescence/ EOLKD,KDE,GM,PMD Series 25/Nov/2011
Standard Package50
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 25mm W
Air Flow31.0 CFM (0.878m³/min)
Static Pressure0.150 in H2O (37.4 Pa)
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise32 dB(A)
Power (Watts)1.40W
RPM3200 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating0.120A
Voltage Range-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
Related LinksKDE1207PTV1, KDE1207PTV1.13.MS.A.GN Datasheet, Sunon Distributor
KDE1207PTV1.13.MS.A.GN Details Description
Related parts for KDE1207PTV1.13.MS.A.GN
IC OPAMP GP 900KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO-220AB datasheet.pdf
DIE PIDG STRATO 69710 #14 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 3.82K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 15VOUT 2W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf