Sunon KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
KDE1208PTV1.13.MS.A.GN picture photo
Mfg. Part Number
KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1208PTV1.13.MS.A.GN.pdf
Availability of KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
QUANTITY
KDE1208PTV1.13.MS.A.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
Internal Part NumberEIS-KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
Lead Free Status / RoHS Status
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow40.0 CFM (1.13m³/min)
Static Pressure-
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)1.60W
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
Related LinksKDE1208PTV1, KDE1208PTV1.13.MS.A.GN Datasheet, Sunon Distributor
KDE1208PTV1.13.MS.A.GN Details Description
Related parts for KDE1208PTV1.13.MS.A.GN
IC SER CNFIG PROM 2M 3.3V 20PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
KIT BASIC EVAL 433MHZ LR SERIES datasheet.pdf