FFF KE24735200J0G
KE24735200J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE24735200J0G
Brief Description
500 TB SOC W/LATCH VER
Datasheet Download
KE24735200J0G.pdf
Availability of KE24735200J0G
QUANTITY
KE24735200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE24735200J0G
Internal Part NumberEIS-KE24735200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions24
Positions Per Level12
Number of Levels2
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesLocking Ramp
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE24735200J0G
Related LinksKE2473, KE24735200J0G Datasheet, FFF Distributor
KE24735200J0G Details Description
Related parts for KE24735200J0G
SWITCH DIP MINI SHAFT 10POS T/H datasheet.pdf
RELAY CXR DPST 0.2A 250V 8-SMD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD MULTPLY 28SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1" BK 50' datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 1000' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf