FFF KE32535200J0G
KE32535200J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE32535200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB SOC VER W/LATCH
Datasheet Download
KE32535200J0G.pdf
Availability of KE32535200J0G
QUANTITY
KE32535200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE32535200J0G
Internal Part NumberEIS-KE32535200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesKE
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions32
Positions Per Level16
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesLocking Ramp
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE32535200J0G
Related LinksKE3253, KE32535200J0G Datasheet, FFF Distributor
KE32535200J0G Details Description
Related parts for KE32535200J0G
EMITTER IR 940NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
IC 96KHZ STEREO AUD DAC 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF DVR 3-ST DL L PWR 8XQFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf