FFF KE44515300J0G
KE44515300J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE44515300J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB SOCKET CLOSE RA
Datasheet Download
KE44515300J0G.pdf
Availability of KE44515300J0G
QUANTITY
KE44515300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE44515300J0G
Internal Part NumberEIS-KE44515300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesKE
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions44
Positions Per Level22
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE44515300J0G
Related LinksKE4451, KE44515300J0G Datasheet, FFF Distributor
KE44515300J0G Details Description
Related parts for KE44515300J0G
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 55MA 78 OHM TH datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 30V 8.00A RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2200 OHM 1100MA datasheet.pdf