United Chemi-Con KHC250E474Z21N0T00
KHC250E474Z21N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC250E474Z21N0T00
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V Y5U 0805
Datasheet Download
KHC250E474Z21N0T00.pdf
Availability of KHC250E474Z21N0T00
QUANTITY
KHC250E474Z21N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC250E474Z21N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC250E474Z21N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC250E474Z21N0T00
Related LinksKHC250E47, KHC250E474Z21N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC250E474Z21N0T00 Details Description
Related parts for KHC250E474Z21N0T00
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1:8 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A SC-70 datasheet.pdf
PTPM 0 4/ 5-P-2 5 PA CAT5 datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf