United Chemi-Con KHC250E475Z32N0T00
KHC250E475Z32N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC250E475Z32N0T00
Brief Description
CAP CER 4.7UF 25V Y5U 1210
Datasheet Download
KHC250E475Z32N0T00.pdf
Availability of KHC250E475Z32N0T00
QUANTITY
KHC250E475Z32N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC250E475Z32N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC250E475Z32N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC250E475Z32N0T00
Related LinksKHC250E47, KHC250E475Z32N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC250E475Z32N0T00 Details Description
Related parts for KHC250E475Z32N0T00
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
KIT RESETTABLE FUSES 5PCS EA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 3015 datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL 6AWG #5/16 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR CSR1011 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 700MA AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-3POS OPEN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf