United Chemi-Con KHC250E685Z43N0T00
KHC250E685Z43N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC250E685Z43N0T00
Brief Description
CAP CER 6.8UF 25V Y5U 1812
Datasheet Download
KHC250E685Z43N0T00.pdf
Availability of KHC250E685Z43N0T00
QUANTITY
KHC250E685Z43N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC250E685Z43N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC250E685Z43N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC250E685Z43N0T00
Related LinksKHC250E68, KHC250E685Z43N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC250E685Z43N0T00 Details Description
Related parts for KHC250E685Z43N0T00
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC PRESET SYNC 4-BIT HS 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MOLDED Y-SPLICE 3' 12-3 GFCI datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf