United Chemi-Con KHC500E225Z43N0T00
KHC500E225Z43N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC500E225Z43N0T00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V Y5U
Datasheet Download
KHC500E225Z43N0T00.pdf
Availability of KHC500E225Z43N0T00
QUANTITY
KHC500E225Z43N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC500E225Z43N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC500E225Z43N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC500E225Z43N0T00
Related LinksKHC500E22, KHC500E225Z43N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC500E225Z43N0T00 Details Description
Related parts for KHC500E225Z43N0T00
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PTC RESET 1.25A 120VAC/VDC RAD datasheet.pdf
BOARD SHIELD 1.201X1.732" COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TPS659121 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf