United Chemi-Con KHP500E226M552AT00
KHP500E226M552AT00 picture photo
Mfg. Part Number
KHP500E226M552AT00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 50V Y5U 2220
Datasheet Download
KHP500E226M552AT00.pdf
Availability of KHP500E226M552AT00
QUANTITY
KHP500E226M552AT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHP500E226M552AT00
Internal Part NumberEIS-KHP500E226M552AT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.236" Dia x 0.197" H (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.220" (5.60mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHP500E226M552AT00
Related LinksKHP500E22, KHP500E226M552AT00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHP500E226M552AT00 Details Description
Related parts for KHP500E226M552AT00
IC DELAY LINE 5TAP 13NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IDC 22AWG .156 datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 16V 300A 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf