ITT Cannon, LLC KJA0T19W32PNL
KJA0T19W32PNL picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T19W32PNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJA0T19W32PNL.pdf
Availability of KJA0T19W32PNL
QUANTITY
KJA0T19W32PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T19W32PNL
Internal Part NumberEIS-KJA0T19W32PNL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T19W32PNL
Related LinksKJA0T1, KJA0T19W32PNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T19W32PNL Details Description
Related parts for KJA0T19W32PNL
CONN RECEPT 10POS JR POWER TIMER datasheet.pdf
TVS DIODE 459VWM 740VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 20A WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 29POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
TEST OBJECT 24 MM DIAMETER datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf