ITT Cannon, LLC KJA0T25W19SN
KJA0T25W19SN picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T25W19SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGED W/SKT
Datasheet Download
KJA0T25W19SN.pdf
Availability of KJA0T25W19SN
QUANTITY
KJA0T25W19SN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T25W19SN
Internal Part NumberEIS-KJA0T25W19SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T25W19SN
Related LinksKJA0T2, KJA0T25W19SN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T25W19SN Details Description
Related parts for KJA0T25W19SN
IC MPU Z80 10MHZ 40DIP datasheet.pdf
IC REG BUFF 14BIT SSTL 48-TVSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER CAP 3P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.49A 116 MOHM datasheet.pdf
HELASIGN MARKER BOOK 1X.75X3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf