ITT Cannon, LLC KJA0T25W42SNL
KJA0T25W42SNL picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T25W42SNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 42POS FLANGED SKT
Datasheet Download
KJA0T25W42SNL.pdf
Availability of KJA0T25W42SNL
QUANTITY
KJA0T25W42SNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T25W42SNL
Internal Part NumberEIS-KJA0T25W42SNL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions42
Shell Size - Insert25-42
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8 Coax (4), 20 (38)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T25W42SNL
Related LinksKJA0T2, KJA0T25W42SNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T25W42SNL Details Description
Related parts for KJA0T25W42SNL
MOSFET N-CH 500V 14A TO-247 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 457.5NM ROY BL 525MW SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 400MA 760 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf