ITT Cannon, LLC KJA6T25F19PAL
KJA6T25F19PAL picture photo
Mfg. Part Number
KJA6T25F19PAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJA6T25F19PAL.pdf
Availability of KJA6T25F19PAL
QUANTITY
KJA6T25F19PAL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA6T25F19PAL
Internal Part NumberEIS-KJA6T25F19PAL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA6T25F19PAL
Related LinksKJA6T2, KJA6T25F19PAL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA6T25F19PAL Details Description
Related parts for KJA6T25F19PAL
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 164KSPS 10CH 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 5.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf