ITT Cannon, LLC KJA6T25F19SNL
KJA6T25F19SNL picture photo
Mfg. Part Number
KJA6T25F19SNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS INLINE SKT
Datasheet Download
KJA6T25F19SNL.pdf
Availability of KJA6T25F19SNL
QUANTITY
KJA6T25F19SNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA6T25F19SNL
Internal Part NumberEIS-KJA6T25F19SNL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA6T25F19SNL
Related LinksKJA6T2, KJA6T25F19SNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA6T25F19SNL Details Description
Related parts for KJA6T25F19SNL
RES SMD 38.3KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V SNT-4A datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
SIL MALE VERT SHROUDED HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" GOLD datasheet.pdf