ITT Cannon, LLC KJA7T25W19PNL
KJA7T25W19PNL picture photo
Mfg. Part Number
KJA7T25W19PNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJA7T25W19PNL.pdf
Availability of KJA7T25W19PNL
QUANTITY
KJA7T25W19PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA7T25W19PNL
Internal Part NumberEIS-KJA7T25W19PNL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA7T25W19PNL
Related LinksKJA7T2, KJA7T25W19PNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA7T25W19PNL Details Description
Related parts for KJA7T25W19PNL
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V Y5V 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 33 OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf