ITT Cannon, LLC KJB0T19F32PDL
KJB0T19F32PDL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T19F32PDL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T19F32PDL.pdf
Availability of KJB0T19F32PDL
QUANTITY
KJB0T19F32PDL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T19F32PDL
Internal Part NumberEIS-KJB0T19F32PDL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T19F32PDL
Related LinksKJB0T1, KJB0T19F32PDL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T19F32PDL Details Description
Related parts for KJB0T19F32PDL
MOSFET N-CH 900V 4.7A TO-247AC datasheet.pdf
SCR 12A 15MA 600V IPAK datasheet.pdf
IC TRANS 3.3V ETHERNET 64-LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 27POS .152M datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 480MBPS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf