ITT Cannon, LLC KJB0T23F53AD
KJB0T23F53AD picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23F53AD
Brief Description
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T23F53AD.pdf
Availability of KJB0T23F53AD
QUANTITY
KJB0T23F53AD Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23F53AD
Internal Part NumberEIS-KJB0T23F53AD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23F53AD
Related LinksKJB0T2, KJB0T23F53AD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23F53AD Details Description
Related parts for KJB0T23F53AD
SLEEVE EXP WHT 0.75" (19.1MM) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE MOD 325A 700V BLADE datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS .049 SMT TIN datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF SH datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf