ITT Cannon, LLC KJB0T23F53BA
KJB0T23F53BA picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23F53BA
Brief Description
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T23F53BA.pdf
Availability of KJB0T23F53BA
QUANTITY
KJB0T23F53BA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23F53BA
Internal Part NumberEIS-KJB0T23F53BA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23F53BA
Related LinksKJB0T2, KJB0T23F53BA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23F53BA Details Description
Related parts for KJB0T23F53BA
PHOTO IC INFRARED 38KHZ datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM40S/AE40G/X datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS FMALE SLD GOLD datasheet.pdf
GDT 350V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 240X64 WH TRANSFL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 20TSSOP datasheet.pdf
D SUB MIXED MA SOLDER CRIMP COAX datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf