ITT Cannon, LLC KJB0T23W21PCL
KJB0T23W21PCL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23W21PCL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T23W21PCL.pdf
Availability of KJB0T23W21PCL
QUANTITY
KJB0T23W21PCL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23W21PCL
Internal Part NumberEIS-KJB0T23W21PCL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23W21PCL
Related LinksKJB0T2, KJB0T23W21PCL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23W21PCL Details Description
Related parts for KJB0T23W21PCL
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 20.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.666K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf