ITT Cannon, LLC KJB0T25F61BD
KJB0T25F61BD picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T25F61BD
Brief Description
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T25F61BD.pdf
Availability of KJB0T25F61BD
QUANTITY
KJB0T25F61BD Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T25F61BD
Internal Part NumberEIS-KJB0T25F61BD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert25-61
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T25F61BD
Related LinksKJB0T2, KJB0T25F61BD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T25F61BD Details Description
Related parts for KJB0T25F61BD
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 38PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 1.6GHZ 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50K OHM 225W datasheet.pdf