ITT Cannon, LLC KJB6T15F19BN
KJB6T15F19BN picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15F19BN
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T15F19BN.pdf
Availability of KJB6T15F19BN
QUANTITY
KJB6T15F19BN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15F19BN
Internal Part NumberEIS-KJB6T15F19BN
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15F19BN
Related LinksKJB6T1, KJB6T15F19BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15F19BN Details Description
Related parts for KJB6T15F19BN
SPEAKER 8 OHM 3W 66MM SQUARE datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
MOD FRAME 1PORT GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH TRIPLE 16SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 243 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf