t-Global Technology TG4040-50M-320-1.5
TG4040-50M-320-1.5 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-50M-320-1.5
Brief Description
TG4040 ROLL 50METERSX320X1.5MM
Datasheet Download
TG4040-50M-320-1.5.pdf
Availability of TG4040-50M-320-1.5
QUANTITY
TG4040-50M-320-1.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-50M-320-1.5
Internal Part NumberEIS-TG4040-50M-320-1.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline50m x 320.00mm
Thickness0.059" (1.50mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-50M-320-1.5
Related LinksTG4040-50, TG4040-50M-320-1.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-50M-320-1.5 Details Description
Related parts for TG4040-50M-320-1.5
CONN RECEPT CPC 4POS STD SER 1 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
KIT EVAL ANTENNA 418 MHZ SMD datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 10SON datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 5600PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf