ITT Cannon, LLC KJB6T15F19SAL
KJB6T15F19SAL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15F19SAL
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T15F19SAL.pdf
Availability of KJB6T15F19SAL
QUANTITY
KJB6T15F19SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15F19SAL
Internal Part NumberEIS-KJB6T15F19SAL
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15F19SAL
Related LinksKJB6T1, KJB6T15F19SAL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15F19SAL Details Description
Related parts for KJB6T15F19SAL
TEST LEAD ULTRA TEXT RED datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 100POS 3A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
MC6 AC/DC SFTY RLY OSSDS RST 5 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A SHORT GOLD datasheet.pdf