ITT Cannon, LLC KJB6T15F35AN
KJB6T15F35AN picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15F35AN
Brief Description
CONN HSG INLINE MNT PLUG 37POS
Datasheet Download
KJB6T15F35AN.pdf
Availability of KJB6T15F35AN
QUANTITY
KJB6T15F35AN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15F35AN
Internal Part NumberEIS-KJB6T15F35AN
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15F35AN
Related LinksKJB6T1, KJB6T15F35AN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15F35AN Details Description
Related parts for KJB6T15F35AN
IC LATCH OCT D-TYPE 3-ST 20-SOL datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 700W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf