ITT Cannon, LLC KJB6T15W18PBL
KJB6T15W18PBL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15W18PBL
Brief Description
CONN HSG PLUG 18POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJB6T15W18PBL.pdf
Availability of KJB6T15W18PBL
QUANTITY
KJB6T15W18PBL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15W18PBL
Internal Part NumberEIS-KJB6T15W18PBL
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions18
Shell Size - Insert15-18
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15W18PBL
Related LinksKJB6T1, KJB6T15W18PBL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15W18PBL Details Description
Related parts for KJB6T15W18PBL
CAP FILM 4700PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER 30A BOOSTER PT4472 HRZ datasheet.pdf
LED 7SEG 1" SGL 660NM SRED CA datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf