ITT Cannon, LLC KJB6T23F35PCL
KJB6T23F35PCL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23F35PCL
Brief Description
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJB6T23F35PCL.pdf
Availability of KJB6T23F35PCL
QUANTITY
KJB6T23F35PCL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23F35PCL
Internal Part NumberEIS-KJB6T23F35PCL
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert23-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23F35PCL
Related LinksKJB6T2, KJB6T23F35PCL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23F35PCL Details Description
Related parts for KJB6T23F35PCL
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
IC ARM9 MICROPROCESSOR 388BGA datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf