ITT Cannon, LLC KJB6T23W21BA
KJB6T23W21BA picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23W21BA
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T23W21BA.pdf
Availability of KJB6T23W21BA
QUANTITY
KJB6T23W21BA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23W21BA
Internal Part NumberEIS-KJB6T23W21BA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23W21BA
Related LinksKJB6T2, KJB6T23W21BA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23W21BA Details Description
Related parts for KJB6T23W21BA
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 20GHZ SOT343F datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PDU INTL 3-PHASE MONITORED 230V datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU LIN BATT MONITOR 48QFN datasheet.pdf
LED COB WHT 6.3MM 3000K 90CRI datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf