ITT Cannon, LLC KJB6T23W21SAL
KJB6T23W21SAL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23W21SAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T23W21SAL.pdf
Availability of KJB6T23W21SAL
QUANTITY
KJB6T23W21SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23W21SAL
Internal Part NumberEIS-KJB6T23W21SAL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23W21SAL
Related LinksKJB6T2, KJB6T23W21SAL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23W21SAL Details Description
Related parts for KJB6T23W21SAL
CONN HEADER 12POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 2A 200V 1PH 4SIP datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 144EQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRULE DIE FIXTURE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
DSUB 37 M CRIMP D FLOA G50 Z datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf