ITT Cannon, LLC KJB7T17W26BA
KJB7T17W26BA picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T17W26BA
Brief Description
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
KJB7T17W26BA.pdf
Availability of KJB7T17W26BA
QUANTITY
KJB7T17W26BA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T17W26BA
Internal Part NumberEIS-KJB7T17W26BA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T17W26BA
Related LinksKJB7T1, KJB7T17W26BA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T17W26BA Details Description
Related parts for KJB7T17W26BA
POLYSWITCH RTE SERIES 1.35A HOLD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP ADJ 50MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.00/135/17 BK datasheet.pdf
HEATSHRINK RHW POLY 85MMX4' BLK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf