ITT Cannon, LLC KJB7T19W32AC
KJB7T19W32AC picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T19W32AC
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T19W32AC.pdf
Availability of KJB7T19W32AC
QUANTITY
KJB7T19W32AC Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T19W32AC
Internal Part NumberEIS-KJB7T19W32AC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T19W32AC
Related LinksKJB7T1, KJB7T19W32AC Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T19W32AC Details Description
Related parts for KJB7T19W32AC
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC XLATOR PECL-TTL 1:2 FNO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
LED ENDOR STAR MODULE WHT datasheet.pdf
OSC TCXO 90.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOD FRAME SNGL GANG 3PORT IVORY datasheet.pdf
CONN PLUG PNL MNT 300A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf