Laird Technologies EMI 4157PA51G01704
4157PA51G01704 picture photo
Mfg. Part Number
4157PA51G01704
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GK NICU NRSG PU V0 REC
Datasheet Download
4157PA51G01704.pdf
Availability of 4157PA51G01704
QUANTITY
4157PA51G01704 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4157PA51G01704
Internal Part NumberEIS-4157PA51G01704
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package89
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.06" (1.5mm)
Width0.28" (7.11mm)
Length*
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4157PA51G01704
Related Links4157PA5, 4157PA51G01704 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4157PA51G01704 Details Description
Related parts for 4157PA51G01704
IC ADC 14BIT 6MSPS 36SSOP datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN TERM HSG W/RAMP 15POS datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf