ITT Cannon, LLC KJB7T21F41AB
KJB7T21F41AB picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T21F41AB
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T21F41AB.pdf
Availability of KJB7T21F41AB
QUANTITY
KJB7T21F41AB Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T21F41AB
Internal Part NumberEIS-KJB7T21F41AB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T21F41AB
Related LinksKJB7T2, KJB7T21F41AB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T21F41AB Details Description
Related parts for KJB7T21F41AB
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIODE MODULE 600A 30V 2TOWER datasheet.pdf