Littelfuse KLDR03.5TXP
KLDR03.5TXP picture photo
Mfg. Part Number
KLDR03.5TXP
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 3.5A
Datasheet Download
KLDR03.5TXP.pdf
Availability of KLDR03.5TXP
QUANTITY
KLDR03.5TXP Order Process
Ship out your order
Specifications of KLDR03.5TXP
Internal Part NumberEIS-KLDR03.5TXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current3.5A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Melting I²t-
DC Cold Resistance0.239 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KLDR03.5TXP
Related LinksKLDR0, KLDR03.5TXP Datasheet, Littelfuse Distributor
KLDR03.5TXP Details Description
Related parts for KLDR03.5TXP
CABLE PS2 MOUSE PORT TO DB9 datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853GR/H9992TR 2" datasheet.pdf
CONN HDR 5POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
TEST CLIP 20POS DIP KNIFE EDGE.3 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 82MM datasheet.pdf
STRIP MARKER 22 Y datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf