Littelfuse KLDR1.12TXP
KLDR1.12TXP picture photo
Mfg. Part Number
KLDR1.12TXP
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 1.12A
Datasheet Download
KLDR1.12TXP.pdf
Availability of KLDR1.12TXP
QUANTITY
KLDR1.12TXP Order Process
Ship out your order
Specifications of KLDR1.12TXP
Internal Part NumberEIS-KLDR1.12TXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current1.125A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Melting I²t-
DC Cold Resistance2.94 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KLDR1.12TXP
Related LinksKLDR1, KLDR1.12TXP Datasheet, Littelfuse Distributor
KLDR1.12TXP Details Description
Related parts for KLDR1.12TXP
IC CPLD 10MC 7.5NS 24DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCA JACK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf