Vishay/Dale RNC60J9310FRB14
RNC60J9310FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9310FRB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9310FRB14.pdf
Availability of RNC60J9310FRB14
QUANTITY
RNC60J9310FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9310FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9310FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9310FRB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9310FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9310FRB14 Details Description
Related parts for RNC60J9310FRB14
HEX STANDOFF M3 BRASS 25MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 SMD datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 120V datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
10 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf