United Chemi-Con KMG35VB331M10X12LL
KMG35VB331M10X12LL picture photo
Mfg. Part Number
KMG35VB331M10X12LL
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
KMG35VB331M10X12LL.pdf
Availability of KMG35VB331M10X12LL
QUANTITY
KMG35VB331M10X12LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KMG35VB331M10X12LL
Internal Part NumberEIS-KMG35VB331M10X12LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)703 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current350mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMG35VB331M10X12LL
Related LinksKMG35VB33, KMG35VB331M10X12LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMG35VB331M10X12LL Details Description
Related parts for KMG35VB331M10X12LL
JUMPER-H9992TR/1853BL/H9992TR 5" datasheet.pdf
FILTER PWR MULTI-FUNCT 6-4A PNL datasheet.pdf
TCO 250VAC 10A 66C(151F) AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC ARM CORTEX MCU 100LQFP datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf