United Chemi-Con KMG50VBR33RM5X11LL
KMG50VBR33RM5X11LL picture photo
Mfg. Part Number
KMG50VBR33RM5X11LL
Brief Description
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Datasheet Download
KMG50VBR33RM5X11LL.pdf
Availability of KMG50VBR33RM5X11LL
QUANTITY
KMG50VBR33RM5X11LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KMG50VBR33RM5X11LL
Internal Part NumberEIS-KMG50VBR33RM5X11LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)602.727 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current4.3mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMG50VBR33RM5X11LL
Related LinksKMG50VBR3, KMG50VBR33RM5X11LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMG50VBR33RM5X11LL Details Description
Related parts for KMG50VBR33RM5X11LL
HANDLE TORQUE 4.41" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 245MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 16A DO4 datasheet.pdf
2.2UF 160V 6.3X11 105C RAD datasheet.pdf