United Chemi-Con KMH10VN683M35X50T2
KMH10VN683M35X50T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH10VN683M35X50T2
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
KMH10VN683M35X50T2.pdf
Availability of KMH10VN683M35X50T2
QUANTITY
KMH10VN683M35X50T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH10VN683M35X50T2
Internal Part NumberEIS-KMH10VN683M35X50T2
PackagingTray
Capacitance68000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5.46A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH10VN683M35X50T2
Related LinksKMH10VN68, KMH10VN683M35X50T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH10VN683M35X50T2 Details Description
Related parts for KMH10VN683M35X50T2
IC RECEIVER 4MBPS IRDA IR 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 4-SMD datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE TINT YLW PC MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 11.18MM R/A SLDR datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 4.1 OHM SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf