NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC860ENZQ80D4
KMPC860ENZQ80D4 picture photo
Mfg. Part Number
KMPC860ENZQ80D4
Brief Description
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
Datasheet Download
KMPC860ENZQ80D4.pdf
Availability of KMPC860ENZQ80D4
QUANTITY
KMPC860ENZQ80D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC860ENZQ80D4
Internal Part NumberEIS-KMPC860ENZQ80D4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed80MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (4)
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Security Features-
Package / Case357-BBGA
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesI²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC860ENZQ80D4
KMPC860ENZQ80D4 Details Description
Related parts for KMPC860ENZQ80D4
IC DECODER BCD-7SEGMENT 16-DIP datasheet.pdf
FILTER SAW 868.39MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
CLIP MAXIGRABBER D-I-Y 6" RED datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" STR TIN datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GEN PURPOSE 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
JT 100C 100#22D PIN GRND PLUG datasheet.pdf
AB 3100A SHL KIT 16 CAD OD datasheet.pdf