NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC860SRCVR50D4
KMPC860SRCVR50D4 picture photo
Mfg. Part Number
KMPC860SRCVR50D4
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Datasheet Download
KMPC860SRCVR50D4.pdf
Availability of KMPC860SRCVR50D4
QUANTITY
KMPC860SRCVR50D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC860SRCVR50D4
Internal Part NumberEIS-KMPC860SRCVR50D4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (4)
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Security Features-
Package / Case357-BBGA
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesHDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC860SRCVR50D4
KMPC860SRCVR50D4 Details Description
Related parts for KMPC860SRCVR50D4
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C/SPI 24HVQFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1204 R/A SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 18POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
RES 34 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 90MA 20 OHM TH datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 200A datasheet.pdf
OSC VCTCXO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SW MINI SPDT HINGE LEVER 250V datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 200A D-67 datasheet.pdf