NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC870CZT133
KMPC870CZT133 picture photo
Mfg. Part Number
KMPC870CZT133
Brief Description
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA
Datasheet Download
KMPC870CZT133.pdf
Availability of KMPC870CZT133
QUANTITY
KMPC870CZT133 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC870CZT133
Internal Part NumberEIS-KMPC870CZT133
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed133MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10/100 Mbps (2)
SATA-
USBUSB 2.0 (1)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Security Features-
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-PBGA (23x23)
Additional InterfacesI²C, PCMCIA, SPI, TDM, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC870CZT133
KMPC870CZT133 Details Description
Related parts for KMPC870CZT133
SOLID STATE SWITCH HALL EFFECT datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 14CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf