NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC885VR133
KMPC885VR133 picture photo
Mfg. Part Number
KMPC885VR133
Brief Description
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Datasheet Download
KMPC885VR133.pdf
Availability of KMPC885VR133
QUANTITY
KMPC885VR133 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC885VR133
Internal Part NumberEIS-KMPC885VR133
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed133MHz
Co-Processors/DSPCommunications; CPM, Security; SEC
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (3), 10/100 Mbps (2)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Security FeaturesCryptography
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC885VR133
KMPC885VR133 Details Description
Related parts for KMPC885VR133
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 5.91" datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 333MHZ 165FBGA datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 316 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CMD PIN TERM 5 MICRO GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf