United Chemi-Con KMQ160VS681M22X30T2
KMQ160VS681M22X30T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMQ160VS681M22X30T2
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP
Datasheet Download
KMQ160VS681M22X30T2.pdf
Availability of KMQ160VS681M22X30T2
QUANTITY
KMQ160VS681M22X30T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMQ160VS681M22X30T2
Internal Part NumberEIS-KMQ160VS681M22X30T2
PackagingTray
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating160V
ESR (Equivalent Series Resistance)366 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.7A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMQ160VS681M22X30T2
Related LinksKMQ160VS6, KMQ160VS681M22X30T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMQ160VS681M22X30T2 Details Description
Related parts for KMQ160VS681M22X30T2
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DRIVER TRIPLE DIFF 24-LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW 1005 datasheet.pdf
REPAIR KIT FOR AT-HEAD datasheet.pdf
MICRO 15C S 10" RBW JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf