Apem Inc. KN1250AB14
KN1250AB14 picture photo
Mfg. Part Number
KN1250AB14
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
CONTROL KNOB
Datasheet Download
KN1250AB14.pdf
Availability of KN1250AB14
QUANTITY
KN1250AB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of KN1250AB14
Internal Part NumberEIS-KN1250AB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesKN
StyleCylindrical
TypeKnurled, Straight
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter1.252" (31.80mm)
Height0.630" (16.00mm)
IndicatorLine on Side
MaterialMetal
ColorBlack, Silver
Features6-32 Set Screw (2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KN1250AB14
Related LinksKN125, KN1250AB14 Datasheet, Apem Inc. Distributor
KN1250AB14 Details Description
Related parts for KN1250AB14
FIXED IND 10NH 700MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8FLTPK datasheet.pdf
CASE PLSTC BLACK 24.13"L X 16"W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 2.6A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 910MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MMA865XFC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 410MA 620 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf