Vishay/BCcomponents KP1830147013G
KP1830147013G picture photo
Mfg. Part Number
KP1830147013G
Brief Description
CAP FILM 470 PF 2.5% 100VDC AXIA
Datasheet Download
KP1830147013G.pdf
Availability of KP1830147013G
QUANTITY
KP1830147013G Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830147013G
Internal Part NumberEIS-KP1830147013G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance470pF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830147013G
Related LinksKP1830, KP1830147013G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830147013G Details Description
Related parts for KP1830147013G
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
CABLE TIE HOLDER SQ HOLE MNT BLK datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
TOOL MFT PNEU EXTERNAL ADJ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 210MA 2.19 OHM datasheet.pdf