Vishay/BCcomponents KP1830222634
KP1830222634 picture photo
Mfg. Part Number
KP1830222634
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830222634.pdf
Availability of KP1830222634
QUANTITY
KP1830222634 Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830222634
Internal Part NumberEIS-KP1830222634
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830222634
Related LinksKP1830, KP1830222634 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830222634 Details Description
Related parts for KP1830222634
CONVERT DC/DC 5V 15W OUT SMD TR datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf