Susumu KRL11050-C-R003-F-T1
KRL11050-C-R003-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL11050-C-R003-F-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.003 OHM 1% 5W 11050
Datasheet Download
KRL11050-C-R003-F-T1.pdf
Availability of KRL11050-C-R003-F-T1
QUANTITY
KRL11050-C-R003-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL11050-C-R003-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL11050-C-R003-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKRL Series
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.003
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseWide 4320 (11050 Metric), 2043
Supplier Device Package11050
Size / Dimension0.197" L x 0.433" W (5.00mm x 11.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL11050-C-R003-F-T1
Related LinksKRL11050-C, KRL11050-C-R003-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL11050-C-R003-F-T1 Details Description
Related parts for KRL11050-C-R003-F-T1
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 17POS W/SOCK datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
INTELLIGENT CAMERA FOV 50MM datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf