Susumu KRL1632E-M-R007-G-T5
KRL1632E-M-R007-G-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R007-G-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.007 OHM 2% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R007-G-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R007-G-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R007-G-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R007-G-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R007-G-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.007
Tolerance±2%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R007-G-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R007-G-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R007-G-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R007-G-T5
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
THERMOMETER GUN IR 8:1 W/LASER datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 37POS datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
.8 EDGE CARD CONN SMT L/F datasheet.pdf
CX-DESIGNER V1.0 NS TOOL UPG datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
M801 12C 12#16 PIN PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf