Susumu KRL1632E-M-R015-F-T5
KRL1632E-M-R015-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R015-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 1% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R015-F-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R015-F-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R015-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R015-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R015-F-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R015-F-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R015-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R015-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R015-F-T5
JUMPER-H2728TR/C2065G/H2728TR 3" datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 14DIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 8W STER 32TQFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 3.8A 50 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A SOT-893L datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA DL STACK GR datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf